^Powrót na górę

Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie

Ankieta

Księgozbiór biblioteczny

Wydarzenia

Pogoda w Ustroniu Morskim

  • 03 Sty 2019

    Breezy 1°C 0°C

  • 04 Sty 2019

    Cloudy 5°C -1°C

Linki

bip

Biblioteki nieczynne do odwołania

Ograniczenie działalności instytucji kultury przedłużone do odwołania

Data dodania: 21.03.2020Ograniczenie działalności instytucji kultury przedłużone do odwołania

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że po wprowadzeniu rozporządzenia Ministra Zdrowia o ogłoszeniu stanu epidemii przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności instytucji kultury oraz szkół artystycznych.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, z projekcją filmów lub nagrań wideo w kinach, na otwartym powietrzu lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych, działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą.

Z pełną treścią komunikatu można zapoznać się na stronie MKiDN

Audiobook i ebook za darmo w Empiku

W ramach promocji empik premium przez 60 dni zupełnie za darmo (nie trzeba podawać numeru karty) możecie korzystać z dostępu do ponad 10 tys. audiobooków i ebooków, bez wychodzenia z domu!

Jeśli nie wiecie od czego zacząć, to polecamy "Słowika" Kristin Hannah (w wersji do słuchania czytanego przez fenomenalną Danutę Stenkę), "Sekretne życie drzew" Petera Wohllebena czy też "Ekspozycję" Remigiusza Mroza.

 
Miłego czytania!
 

Kącik ilustratora marzec 2020

Od kilku lat na naszej stronie, w ramach "Kącika Ilustratora", prezentujemy ilustracje wierszy i bajek wykonane przez dzieci uczęszczające na zajęcia plastyczne prowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury przez Panią Dorotę Waligórę.
Zainspirowani akcją "Frida to ja" - inicjujemy akcję "NAMALUJ ULUBIONĄ POSTAĆ LITERACKĄ".
Aby wziąć udział w akcji, należy wykonać pracę plastyczną dowolną techniką w formacie nie większym niż A3, której tematem będzie bohater z książki. Zdjęcia samych prac, bądź z autorem, prosimy przesyłać na adres maila: biblioteka.ustronie[at]gmail.com lub gok[at]gok.ustronie-morskie.pl. Prosimy o dołączenie informacji z tytułem bajki, imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem autora. Nadsyłane prace będę na bieżąco prezentowane na facebooku biblioteki oraz GOK-u. Na Wasze prace czekamy do zakończenia kwarantanny. Finałem akcji będzie wystawa prac. Zachęcamy wszystkich, bez względu na wiek, do wspólnej zabawy.

Copyright © 2020. Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie  Rights Reserved.