^Powrót na górę

Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie

Ankieta

Księgozbiór biblioteczny

Wydarzenia

Pogoda w Ustroniu Morskim

  • 03 Sty 2019

    Breezy 1°C 0°C

  • 04 Sty 2019

    Cloudy 5°C -1°C

Linki

bip

AWARIA KATALOGU!

Informujemy, że z powodu awarii komputera głównego, niemożliwy jest dostępu do Katalogu online oraz usług online biblioteki.

Przepraszamy za utrudnienia. 

 

 

 

Ferie w Ustroniu Morskim i Rusowie

Chociaż bez śniegu, tegoroczne ferie zimowe zaliczyć należy do udanych. W naszej gminie, na wszystkie dzieci czekała moc atrakcji i żadne dziecko nie musiało się nudzić.

Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury starały się jak najbadziej umilić najmłodszym dni wolne od nauki.

Dzieci miały możliwość obejrzeć przedstawienia teatralne, teatrzyk kukiełkowy, mogły uczestniczyć w animacjach i zabawach. Z uwagą słuchały również historii o " Leśnych Głupkach" a następnie robiły ilustracje do przeczytanej książi. Największą popularnością cieszyły się zajęcia plastyczne - dzieci kreatywnie w nich uczestniczyły.

Także w Bibliotece Publicznej w Rusowie i na świetlicy dla młodszych dzieci, ferie przebiegły pracowicie i bardzo radośnie.
Odbyło się np. spotkanie z panem Grzegorzem Sienkiewiczem, który pokazywał dzieciom jak wydobyć ciekawą muzykę z gitary. 
Nie zabrakło też małego co nieco dla łasuchów - dzieci samodzielnie robiły tosty . 
Były tańce, zabawy w "olejankę" i "stary niedzwiedż mocno śpi". Dzieci malowały farbami kolorowe motyle, rysowały ulubioną bajkę . Młodsze dzieci z uwagą słuchały wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Codziennie odbywał się seans bajkowy - dzieci obejrzały m.in Pszczółkę Maję, Krecika, Bolka i Lolka, Sąsiadów i Tabalugę.
 Przez dwa tygodnie żadne dziecko w Ustroniu Morskim nie zaznało nudy.

 

Teatrzyk kukiełkowy

Nudne ferie? Nie w naszej gminie.

W środę 20 stycznia o godz. 9:15 zapraszamy wszystkie dzieci do sali kinowej GOK-u na Teatrzyk Kukiełkowy "Pan Pacynka".

A po spektaklu, na najmłodszych czekać będą Bajkowy Seans Filmowy, animacje oraz warsztaty plastyczne.

Dobra zabawa gwarantowana!

Ferie 2015

 Dzieci i młodzież rozpoczęły dwutygodniowe ferie. 
Pogoda nie sprzyja uprawianiu sportów typowo zimowych, a więc zachęcamy do bezpłatnego udziału w licznych zajęciach przygotowanych specjalnie dla uczniów z terenu naszej gminy.
Zajęcia sportowo - rekreacyjne, warsztaty plastyczne, przedstawienia teatralne - to tylko niektóre propozycje przygotowane przez organizatorów tegorocznych ferii zimowych w Ustroniu Morskim.
Zapraszamy!

Copyright © 2020. Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie  Rights Reserved.