^Powrót na górę

Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie

Ankieta

Księgozbiór biblioteczny

Wydarzenia

Pogoda w Ustroniu Morskim

  • 03 Sty 2019

    Breezy 1°C 0°C

  • 04 Sty 2019

    Cloudy 5°C -1°C

książka dla przedszkolaka

Zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi z roczników 2013-2016 do biblioteki po "Książkę na "start". Akcja polega na założeniu karty małego czytelnika, który dostaje w prezencie niezwykłą książkę, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki.

NARODOWE CZYTANIE WRZESIEŃ 2019

Siódmego września odbyło się Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Nasza biblioteka wzięła kolejny raz udział w Narodowym Czytaniu.
W tym roku czytaliśmy fragmenty trzech nowel, które wybrała i opracowała Barbara Sroka. Pani wójt Bernadeta Borkowska rozpoczęła "Dobrą Pani" Elizy Orzeszkowej wraz z wicewójt Sylwią Halamą, Przewodniczącym Rady Gminy Krzysztofem Grzywnowiczem i Ryszardem Słomczewskim.
"Katarynkę" Bolesława Prusa czytali: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Łukasz Molski, dyrektor Przedszkola w Ustroniu Morskim Alina Gajewicz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Izabela Poznańska oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Ustronie Morskie Jolanta Nita-Supińska.
Trzecia nowela to "Sachem" Henryka Sienkiewicza, które czytali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim: Lena Michałowska, Weronika Znamiec, Wojciech Biernat i Zuzanna Pytloch.
Po każdym fragmencie publiczność zgadywała tytuł opowiadania.

Copyright © 2013. Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie  Rights Reserved.