^Powrót na górę

Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie

Ankieta

Księgozbiór biblioteczny

Wydarzenia

Pogoda w Ustroniu Morskim

  • 20 Lip 2018

    Sunny 19°C 15°C

  • 21 Lip 2018

    Partly Cloudy 21°C 15°C

Maski i zajączki :)

Dzisiaj odwiedziła nas nasza ulubiona grupa Koników Morskich z ustrońskiego przedszkola. Było mnóstwo zabawy, ponieważ zaprosiliśmy dzieci do obejrzenia wystawy rekwizytów teatralnych, autorstwa Barbary Sroki. Wystawa liczy ok. 150 eksponatów m.in. takich jak czapki – maski, lalki, a także rekwizyty i elementy dekoracji. Przedszkolaki miały niesamowitą frajdę z przymierzania kolorowych czapek i zabawy teatralnymi rekwizytami. Dziękujemy serdecznie Pani Basi za oprowadzenie naszych małych gości po wystawie. Dzisiejsza wizyta nie mogła się obejść oczywiście bez zajęć plastycznych.Tym razem przedszkolaki wykonały wielkanocne zajączki, które po włożeniu na palce stają się kukiełkami do zabawy w teatr. 
Fot. Andrzej Stasiukiewicz

 

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jest to dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.
Szczęście, mądrość, wiedza to tylko część wartości, które chcemy przekazać dzieciom na przyszłość. Tylko jak to zrobić? Najlepszym kluczem jest codzienne czytanie. Ta codzienna forma wspólnego spędzania czasu jest doskonałą metodą wychowawczą: buduje więzi z najbliższymi i poczucie bezpieczeństwa, rozwija wyobraźnie, wzbogaca słownictwo, kształtuje nawyk czytania, uczy wartości moralnych. Zachęcamy rodziców do codziennego czytania książek swoim dzieciom.

 

Przedszkolaki już wiosennie

Wizyta naszej zaprzyjaźnionej grupy przedszkolnej, odbyła się jeszcze w czasie trwania kalendarzowej zimy, jednak my rozmawialiśmy już  o wiośnie. 
Wspólnie zastanawialiśmy się jakie zjawiska w przyrodzie zwiastują nadejście tej pory roku. Wiersz Jana Brzechwy "Przyjście wiosny" dał odpowiedź na pytanie czym podróżuje wiosna 
Następnie dzieci wykonały kartki, oczywiście wiosenne.
     

 

 

Międzynarodowy Dzień Teatru 2017

Serdecznie zapraszamy na obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. W programie miedzy innymi spektakl 
"Być kobietą " Teatr "Go-Q" z Ustronia Morskiego,
scenariusz Anna Masiak, Jan Sokolnicki, reżyseria Barbara Sroka 
POLECAMY!

Copyright © 2013. Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie  Rights Reserved.