^Powrót na górę

Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie

Ankieta

Księgozbiór biblioteczny

Wydarzenia

Pogoda w Ustroniu Morskim

  • 03 Sty 2019

    Breezy 1°C 0°C

  • 04 Sty 2019

    Cloudy 5°C -1°C

Linki

bip

NARODOWE CZYTANIE WRZESIEŃ 2019

Siódmego września odbyło się Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Nasza biblioteka wzięła kolejny raz udział w Narodowym Czytaniu.
W tym roku czytaliśmy fragmenty trzech nowel, które wybrała i opracowała Barbara Sroka. Pani wójt Bernadeta Borkowska rozpoczęła "Dobrą Pani" Elizy Orzeszkowej wraz z wicewójt Sylwią Halamą, Przewodniczącym Rady Gminy Krzysztofem Grzywnowiczem i Ryszardem Słomczewskim.
"Katarynkę" Bolesława Prusa czytali: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Łukasz Molski, dyrektor Przedszkola w Ustroniu Morskim Alina Gajewicz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Izabela Poznańska oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Ustronie Morskie Jolanta Nita-Supińska.
Trzecia nowela to "Sachem" Henryka Sienkiewicza, które czytali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim: Lena Michałowska, Weronika Znamiec, Wojciech Biernat i Zuzanna Pytloch.
Po każdym fragmencie publiczność zgadywała tytuł opowiadania.

Nowości na koniec wakacji 2019

Na koniec wakacji pogoda rozpieszcza słońcem i wysokimi temperaturami. Namawiamy gorąco do korzystania z pięknej pogody i czytania na plaży, w ogrodzie, albo na balkonie. A jeżeli nie macie co czytać, to zapraszamy serdecznie do biblioteki, gdzie czekają na naszych czytelników dopiero co opracowane nowości 

Sierpniowe nowości 2019

Stephen Hawking jest jedną z najwybitniejszych postaci naszych czasów - geniusz z Cambridge, który zyskał międzynarodową sławę jako błyskotliwy fizyk teoretyk. Kitty Ferguson tworzy pełną i wyczerpującą biografię, obejmującą zarówno życie prywatne jak i - równie niesamowite - dokonania w pracy naukowej, zmierzającej do wyjaśnienia otaczającej nas rzeczywistości.
Dorota Wellman swoją książkę dedykuje wszystkim kobietom: młodym i starym, szczupłym i grubym, wysokim i niskim. Bo, jak mówi, kobiecości nie mierzy się w centymetrach i kilogramach. 
"Sztywniak. Osobliwe życie nieboszczyków" Intrygujący tytuł. Z tej fascynującej książki dowiemy się, jak nauka wykorzystuje ludzkie ciała po śmierci. Ile jest warte nasze życia, dlaczego świnki morskie są wystrzeliwane z katapulty i dużo więcej. 
"Gorzka pomarańcza" to opowieść Polki, która wyszła za Libijczyka, a następnie wyjechała z nim do jego kraju. Radykalnie odmienne obyczaje, prawo szariatu podzieliły małżonków, zmieniając ich uczucie i codzienność w koszmar.
"Pamiętnik księgarza" to pełna humoru opowieść o młodym Szkocie, który pod wpływem impulsu przejmuje podupadły antykwariat. Oczywiście ta decyzja wywraca jego życie do góry nogami. 
Ostatnią naszą propozycją na dzisiejszy deszczowy dzień jest "Wołyń zdradzony". Piotr Zychowicz udziela szokującej odpowiedzi na pytania: dlaczego nic nie zrobiono by ratować ludność cywilną, gdzie była Armia Krajowa i Polskie Państwo Podziemne.

Na koniec lipca sporo nowości

Na koniec lipca sporo nowości. Na pewno każdy znajdzie książkę dla siebie!
"Krok w ciemność" to kryminał w stylu retro, który wciąga intrygującą historią i pozwala wczuć się w dekadencką atmosferę Krakowa z przełomu XIX i XX wieku.
"Mój ojciec jest mordercą". Mój ojciec to potwór. Gwałcił, torturował i zabijał dziewczyny niewiele starsze od nas. Czy ten potwór tkwił w jego wnętrzu cały czas? Czy też jest również we mnie? Thriller psychologiczny napakowany wartką akcją, który trzyma na krawędzi od początku do końca. Więc jeśli lubisz mocne wrażenia, to zapraszam.
Za gorąco? To może opowieść o zimowym morzu? Pewnej zimy nad morzem, senne miasteczko staje się areną niepokojących wydarzeń. Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda letnie miasteczko zimą, proszę sięgnąć po lekturę "Pewnej zimy nad morzem".

Copyright © 2020. Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie  Rights Reserved.