^Powrót na górę

Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie

Ankieta

Księgozbiór biblioteczny

Wydarzenia

Pogoda w Ustroniu Morskim

  • 24 Lut 2018

    Breezy -1°C -5°C

  • 25 Lut 2018

    Mostly Cloudy -2°C -6°C

Narodowe Czytanie" Quo vadis"

W sobotę 3 września, podczas Dożynek, wspólnie czytaliśmy „Qvo vadis” Henryka Sienkiewicza w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Akcja ta, zapoczątkowana przed pięcioma laty przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, jest kontynuowana przez obecną Parę Prezydencką Agatę i Andrzeja Dudę. Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie, Gminny Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół w Ustroniu Morskim już po raz czwarty przyjęli zaproszenie Prezydenta do udziału w tej akcji
Tegoroczne Narodowe Czytanie należało do wyjątkowych, ponieważ po raz pierwszy w ramach internetowego głosowania to Polacy wybrali lekturę, którą chcieliby wspólnie czytać. Spośród pięciu propozycji – „Chłopi” W. Reymonta, „Noce i dnie” M. Dąbrowskiej, „Quo vadis” H. Sienkiewicza, „Wesele” S. Wyspiańskiego oraz „Popioły” S. Żeromskiego – Polacy wybrali tę książkę, która już z założenia miała być powieścią popularną i łatwą w odbiorze.
Celem Sienkiewicza było bowiem stworzenie dzieła przystępnego, zachęcającego czytelników do lektury kolejnych odcinków, ukazujących się w ,,Gazecie Polskiej” i bezzwłocznie przedrukowywanych w prasie rosyjskiej czy niemieckiej. 
W sobotnie popołudnie uczestnicy Narodowego Czytania śledzili rozwój miłości Marka Winicjusza – rzymskiego patrycjusza – do pięknej chrześcijanki Ligii.
W roli Marka Winicjusza wystąpił Krzysztof Wiśniewski, w rolę Petroniusza wcielił się Adam Depta, zaś rolę narratorów pełnili uczniowie Gimnazjum w Ustroniu Morskim: Julia Jurgielewicz, Martyna Kudlińska, Mateusz Basarab oraz Daniel Makowki. Scenariusz tegorocznego wydarzenia przygotowała Pani Barbara Sroka, instruktor do spraw teatru w Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu piątej akcji Narodowego Czytania oraz tym, którzy zechcieli wysłuchać fragmentu „Quo Vadis”. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do lektury całego dzieła Sienkiewicza.

Zapraszamy na Narodowe Czytanie 2016

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminne. 
My też tam będziemy i włączając się w akcję Narodowe Czytanie przypomnimy Wam fragmenty "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza. 
Spotykamy się 3 września na stadionie sportowym przy ul. Wojska Polskiego.
Do zobaczenia :)

 

 

 

Narodowe Czytanie 2016

Wszystkich miłośników dobrej literatury oraz twórczości Henryka Sienkiewicza serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminne.
Jednym z punktów obchodów święta plonów będzie kolejna edycja zapoczątkowanego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Narodowego Czytania. 
Tym razem w całym kraju, w tym również w Ustroniu Morskim, czytana będzie książka „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza.
Publiczne czytanie rozpocznie się w sobotnie popołudnie 3 września o godzinie 16:45. W role bohaterów powieści oraz narratorów wcielą się zaproszeni goście.
W tym roku w akcję bardzo aktywnie włączył się Zespół Szkół z naszej miejscowości.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Audiobooki

Pragniemy poinformować wszystkich czytelników, że nasza biblioteka wzbogaciła się o audiobooki! "Książki do słuchania" to nowość w naszych zbiorach i chwilowo nie mamy jeszcze zbyt wielu tytułów, jednak obiecujemy, że będzie ich sukcesywnie przybywać :)                                                                                                                                                                  
Audiobooki stają się coraz popularniejszą formą obcowania z kulturą. Wielu z nas jest zbyt zapracowanych, by wygodnie usiąść i zatopić się w lekturze. Codzienne sprawy oddalają nas od ulubionych lektur i spędzenia czasu na czytaniu. Doskonałym rozwiązaniem stają się audiobooki.
Z powodzeniem możemy słuchać ich w domu podczas codziennych zajęć lub umilić sobie czas podczas podróży.
Książki do słuchania to wspaniała propozycja także dla dzieci.

                                                                                    

 

Popołudnie z Akantem

W czwartek, 21 lipca w czytelni naszej biblioteki odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Kołobrzeskich Poetów oraz miłośników poezji ze Stefanem Pastuszewskim - wydawcą miesięcznika literackiego Akant z Bydgoszczy.
Pan Stefan, od kilku lat część Swojego urlopu spędza w Ustroniu Morskim i przy okazji odpoczynku chętnie spotyka się z czytelnikami Akantu.

 
  
Copyright © 2013. Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie  Rights Reserved.