^Powrót na górę

Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie

Ankieta

Księgozbiór biblioteczny

Wydarzenia

Pogoda w Ustroniu Morskim

  • 23 Wrz 2018

    Scattered Showers 14°C 8°C

  • 24 Wrz 2018

    Scattered Thunderstorms 14°C 8°C

Zapraszamy na Spotkanie z Bronką Nowicką

W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim serdecznie zapraszamy na spotkanie literackie z Bronką Nowicką, laureatką tegorocznej Nagrody Literackiej Nike, autorką książki „Nakarmić kamień”. 
Podczas spotkania autorskiego można będzie kupić nagrodzoną książkę z autografem w cenie 15 zł.
Wstęp wolny.

Przedszkolaki poznają bibliotekę

Co należy zrobić zanim zacznie się czytać książkę i jak się z nią "obchodzić" ? 
Czy książkę wypożyczoną z biblioteki można zatrzymać sobie na zawsze czy należy ją oddać?
Odpowiedź na tak zadane pytana uzyskały dzieci z ustrońskiego przedszkola, które odwiedziły naszą bibliotekę już kilka razy w tym roku szkolnym.

W ramach programu popularyzacji czytelnictwa, przedszkolaki odwiedzają nas coraz częściej. Słuchają przygotowanych dla nich książek, poznają zwyczaje czytelnicze, wykonują zakładki do książek i rysują bohaterów poznanych lektur.

Bardzo cieszą nas te odwiedziny i mamy nadzieję, że dzięki nim młodzi ludzie "zarażą się" miłością do czytania.

Narodowe Czytanie" Quo vadis"

W sobotę 3 września, podczas Dożynek, wspólnie czytaliśmy „Qvo vadis” Henryka Sienkiewicza w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Akcja ta, zapoczątkowana przed pięcioma laty przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, jest kontynuowana przez obecną Parę Prezydencką Agatę i Andrzeja Dudę. Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie, Gminny Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół w Ustroniu Morskim już po raz czwarty przyjęli zaproszenie Prezydenta do udziału w tej akcji
Tegoroczne Narodowe Czytanie należało do wyjątkowych, ponieważ po raz pierwszy w ramach internetowego głosowania to Polacy wybrali lekturę, którą chcieliby wspólnie czytać. Spośród pięciu propozycji – „Chłopi” W. Reymonta, „Noce i dnie” M. Dąbrowskiej, „Quo vadis” H. Sienkiewicza, „Wesele” S. Wyspiańskiego oraz „Popioły” S. Żeromskiego – Polacy wybrali tę książkę, która już z założenia miała być powieścią popularną i łatwą w odbiorze.
Celem Sienkiewicza było bowiem stworzenie dzieła przystępnego, zachęcającego czytelników do lektury kolejnych odcinków, ukazujących się w ,,Gazecie Polskiej” i bezzwłocznie przedrukowywanych w prasie rosyjskiej czy niemieckiej. 
W sobotnie popołudnie uczestnicy Narodowego Czytania śledzili rozwój miłości Marka Winicjusza – rzymskiego patrycjusza – do pięknej chrześcijanki Ligii.
W roli Marka Winicjusza wystąpił Krzysztof Wiśniewski, w rolę Petroniusza wcielił się Adam Depta, zaś rolę narratorów pełnili uczniowie Gimnazjum w Ustroniu Morskim: Julia Jurgielewicz, Martyna Kudlińska, Mateusz Basarab oraz Daniel Makowki. Scenariusz tegorocznego wydarzenia przygotowała Pani Barbara Sroka, instruktor do spraw teatru w Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu piątej akcji Narodowego Czytania oraz tym, którzy zechcieli wysłuchać fragmentu „Quo Vadis”. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do lektury całego dzieła Sienkiewicza.

Zapraszamy na Narodowe Czytanie 2016

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminne. 
My też tam będziemy i włączając się w akcję Narodowe Czytanie przypomnimy Wam fragmenty "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza. 
Spotykamy się 3 września na stadionie sportowym przy ul. Wojska Polskiego.
Do zobaczenia :)

 

 

 

Narodowe Czytanie 2016

Wszystkich miłośników dobrej literatury oraz twórczości Henryka Sienkiewicza serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminne.
Jednym z punktów obchodów święta plonów będzie kolejna edycja zapoczątkowanego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Narodowego Czytania. 
Tym razem w całym kraju, w tym również w Ustroniu Morskim, czytana będzie książka „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza.
Publiczne czytanie rozpocznie się w sobotnie popołudnie 3 września o godzinie 16:45. W role bohaterów powieści oraz narratorów wcielą się zaproszeni goście.
W tym roku w akcję bardzo aktywnie włączył się Zespół Szkół z naszej miejscowości.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Copyright © 2013. Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie  Rights Reserved.