NARODOWE CZYTANIE WRZESIEŃ 2019

Siódmego września odbyło się Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Nasza biblioteka wzięła kolejny raz udział w Narodowym Czytaniu.
W tym roku czytaliśmy fragmenty trzech nowel, które wybrała i opracowała Barbara Sroka. Pani wójt Bernadeta Borkowska rozpoczęła "Dobrą Pani" Elizy Orzeszkowej wraz z wicewójt Sylwią Halamą, Przewodniczącym Rady Gminy Krzysztofem Grzywnowiczem i Ryszardem Słomczewskim.
"Katarynkę" Bolesława Prusa czytali: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Łukasz Molski, dyrektor Przedszkola w Ustroniu Morskim Alina Gajewicz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Izabela Poznańska oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Ustronie Morskie Jolanta Nita-Supińska.
Trzecia nowela to "Sachem" Henryka Sienkiewicza, które czytali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim: Lena Michałowska, Weronika Znamiec, Wojciech Biernat i Zuzanna Pytloch.
Po każdym fragmencie publiczność zgadywała tytuł opowiadania.