Kolejne nowości czytelnicze lipiec 2020

Czy w męskim świecie jest miejsce dla kobiet? W 1896 roku Mileva zaczyna studiować fizykę na Uniwersytecie. Studiujący z nią Albert Einstein zakochuje się w jej niezwykłym umyśle. W ich małżeństwie jest miejsce nie tylko na miłość, ale też na wspólną pasję. Kilkanaście lat później świat zachwyca się odkryciamu Einsteina, nikt nie pyta, jak ich dokonał, nikt nie wspomina o Milevie. Powieść "Pani Einstein" to wciągająca i poruszająca historia o genialnej fizyczce, której wkład w naukę został zapomniany.

"Pani Churchill" to błyskotliwa opowieść o ambitnej , ale niedocenianej kobiecie ukrytej w cieniu męża. Choć oficjalnie stała w cieniu Churchilla, tak naprawdę pełniła funkcję jego najważniejszego doradcy. O jej przychylność zabiegali Stalin, de Gaulle i Roosvelt.

Copyright © 2020. Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie  Rights Reserved.