Aktualności,  Nowości,  NPRCz,  Uncategorized

Narodowe Czytanie 2022

Nasza Biblioteka po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, promującą czytelnictwo i klasykę polskiej literatury, która organizowana jest od 2012 roku pod patronatem pary prezydenckiej. Tegoroczną lekturą 11 edycji są „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji. W głośne czytanie włączyli się zarówno czytelnicy naszej placówki, partnerzy, zaproszeni goście oraz uczestnicy warsztatów realizowanych w ramach programu “Blisko”.

W wydarzeniu udział brali między innymi Bernadeta Borkowska – Wójt Gminy Ustronie Morskie, Alina Gajewicz dyrektor Przedszkola w Ustroniu Morskim, Łukasz Molski dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Izabela Poznańska kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Ustronie Morskie Jolanta Nita-Supińska. Wydarzenie uświetniła muzyka na żywo, za którą dziękujemy naszemu Przyjacielowi Jankowi Sokolnickiemu.

Warto dodać, że podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej narodowej tożsamości.

W zeszłym roku, prowadzone były warsztaty teatralne “Teatr Pod Mikołajkiem”, które prowadziła Barbara Sroka. W warsztatach uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim, a w okresie wakacyjnym w kontynuacji warsztatów brała udział grupa seniorów. Wszystko to w ramach realizacji zadania “Robocza” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025. Zwieńczeniem warsztatów było wystąpienie młodzieży i seniorów w czasie Czytania Narodowego.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za uczestnictwo w tej pięknej akcji i zapraszamy do wspólnego czytania za rok.

Narodowe Centrum Kultury

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.”

Możliwość komentowania Narodowe Czytanie 2022 została wyłączona
Skip to content