Aktualności,  Nowości

Nowości na maj

Jak zawsze mamy sporo kontynuacji, między innymi W. Sawicka z “Miłością zza żelaznej kurtyny”.

Z nowych powieści polecamy A. Janiszewską ” Owoce zatrutego drzewa”, powieść historyczna, której akcja toczy się w drugiej połowie XIX wieku.

Jeśli macie ochotę na coś mocniejszego, to wciągający thriller M. Gorzki “Krwawnica”, zabierze was w mroczny świat kłamstw i szaleństwa, w którym nie nie jest tym, czym się wydaje…

C. Lackberg “Morderstwa i woń migdałów” to wyjątkowy zbiór przedstawiający autorkę z różnych stron. Znajdziemy tam opowiadania, a w drugiej części autoportret królowej kryminału. Publikację zamyka krótki kurs pisania powieści autorstwa samej Camilli.

Nie tylko J. Ostrowski, gorąco poleca nową powieść H. Greń “Gasnące światło”. To świetna intryga kryminalna, dobrze wykreowany bohater, interesujące tło historyczne i zaskakujące zakończenie.

Z pogodnych obyczajówek polecamy:

  • J. Tekieli ” Marzenia na rozdrożu”. Na wojnie trzeba żyć szybko i cieszyć się, kiedy trafia się szansa na choć odrobinę szczęścia, bo nie wiadomo, kiedy znów się nadarzy taka okazja.
  • T. Betcher “Po tamtej stronie chmur”. M. Witkiewicz poleca powieść z historią w tle, która ją zachwyciła.
  • D. Milli “Szansa od losu” Czy można na nowo zawalczyć o szczęście? Czy szansa od losu pojawia się tylko raz? Wiosna w Ustce budzi się do życia, a wraz z nią pojawia się miłość..
  • A. Kapczyńska “Zbrodnia piętro niżej”. Wśród nowoczesnych knajpek i wyszukanych restauracji kryją się kamienice, gdzie wciąż jeszcze tajemnice zamiata się pod dywan, a trupy trzyma się w starych szafach.
  • Jacek Hugo-Bader “Strażnicy wolności”. Pandemie przychodzą i odchodzą, teorie spiskowe i ich wyznawcy zostają. Autor wszedł im pod skórę. czy udało się wynaleźć szczepionkę na epidemię szaleństwa?

Możliwość komentowania Nowości na maj została wyłączona
Skip to content