Ciąg dalszy historii Ustrońskiej Biblioteki – Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie

Ciąg dalszy historii Ustrońskiej Biblioteki

W 1971 roku Gromadzka Biblioteka Publiczna przeprowadziła się z powrotem do budynku Gromadzkiej Rady Narodowej. Do dyspozycji miała tam 4 przestronne, estetyczne i funkcjonalne pomieszczenia.10 października 1973 roku miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej oraz nadania Gromadzkiej Bibliotece Publicznej w Ustroniu Morskim imienia podporucznika Edmunda Łopuskiego. W 1976 roku po odejściu na emeryturę Ludwika Bujewicza, obowiązki kierownika przejęła Róża Bujewicz. Państwo Bujewiczowie odeszli z biblioteki z końcem 1980 roku. Zasłużeni bibliotekarze są pochowani na ustrońskim cmentarzu i dzięki zbiórce Fundacji Mikołajek Nadmorski w ubiegłym roku odbudowano bardzo zniszczony nagrobek.