Aktualności,  Nowości

Nowości książkowe

Zapraszamy po kontynuacje ciekawych i wyczekiwanych cykli:

  • U. Gajdowska “W dolinie Narwii”
  • M. Kareta “Wydziedziczone”
  • A.H. Wojaczek “Wdowi grosz”
  • A. Krawczyk “Leśne Ustronie”
  • P. Kozłowska “Spotkanie na kaczym wzgórzu”

Zakupiliśmy również słownik i rozmówki polsko-ukraińskie.

Dla chętnych mocniejszych wrażeń polecamy:

  • D. Glica “Znajdę Cię, córeczko”. Na plaży, w wakacje, ginie dwuletnia Marysia. Wszyscy sądzą, że się utopiła, chociaż jej ciało nie zostaje odnalezione. Rodzice dziecka muszą się zmierzyć nie tylko z ogromna tragedią, tajemnicami i ogromnym hejtem, który spada na nich ze strony internautów. W pięć minut rozpadło się poukładane, idealne życie. Szczęśliwe małżeństwo i zaginęła córka. Trzy lata później, matka doznaje silnego przeczucia, które wbrew zdrowemu rozsądkowi podpowiada, że przypadkiem spotkana dziewczynka, to zaginiona córeczka.
  • M. Czornyj “Mortalista”. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany nauczyciel był seryjnym mordercą?
  • M. Grzelak “Pułapka na anioły”. Niewielka robotnicza miejscowość u schyłku komuny, w niej jedna z wielu polskich rodzin. Agresywny ojciec milicjant, uległa matka i siedmioletni Wojtek, osiedlowa ofiara, niosący piętno bycia synem “pedała”. Zło pleni się w tej rodzinie jak zaraza, a chłopiec przed traumą ucieka do świata, w którym czeka na niego niespodziewana przyjaźń… Czy zdoła ocalić siebie?

A może nowa autorka? Julia Furmaniak po raz pierwszy w naszej bibliotece z nową powieścią “Pensjonat na brzegu jeziora”. Ania wraz z mamą i babcią prowadzą pensjonat. Niestety w pobliżu powstaje hotel, który sprawia, że pensjonat pustoszeje. Kobiety, by ratować rodzinne przedsięwzięcie, postanawiają organizować w ogrodzie rodzinne uroczystości.

Możliwość komentowania Nowości książkowe została wyłączona
Skip to content