Aktualności,  Nowości

Sierpniowe nowości 2019

Stephen Hawking jest jedną z najwybitniejszych postaci naszych czasów – geniusz z Cambridge, który zyskał międzynarodową sławę jako błyskotliwy fizyk teoretyk. Kitty Ferguson tworzy pełną i wyczerpującą biografię, obejmującą zarówno życie prywatne jak i – równie niesamowite – dokonania w pracy naukowej, zmierzającej do wyjaśnienia otaczającej nas rzeczywistości.
Dorota Wellman swoją książkę dedykuje wszystkim kobietom: młodym i starym, szczupłym i grubym, wysokim i niskim. Bo, jak mówi, kobiecości nie mierzy się w centymetrach i kilogramach. 
“Sztywniak. Osobliwe życie nieboszczyków” Intrygujący tytuł. Z tej fascynującej książki dowiemy się, jak nauka wykorzystuje ludzkie ciała po śmierci. Ile jest warte nasze życia, dlaczego świnki morskie są wystrzeliwane z katapulty i dużo więcej. 
“Gorzka pomarańcza” to opowieść Polki, która wyszła za Libijczyka, a następnie wyjechała z nim do jego kraju. Radykalnie odmienne obyczaje, prawo szariatu podzieliły małżonków, zmieniając ich uczucie i codzienność w koszmar.
“Pamiętnik księgarza” to pełna humoru opowieść o młodym Szkocie, który pod wpływem impulsu przejmuje podupadły antykwariat. Oczywiście ta decyzja wywraca jego życie do góry nogami. 
Ostatnią naszą propozycją na dzisiejszy deszczowy dzień jest “Wołyń zdradzony”. Piotr Zychowicz udziela szokującej odpowiedzi na pytania: dlaczego nic nie zrobiono by ratować ludność cywilną, gdzie była Armia Krajowa i Polskie Państwo Podziemne.

Możliwość komentowania Sierpniowe nowości 2019 została wyłączona
Skip to content