Aktualności,  Wydarzenia

Żabki

Dzieci z grupy “Żabki” odwiedziły dzisiaj naszą bibliotekę🙂. Przedszkolaki z Przedszkole w Ustroniu Morskim z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek📖.

Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. W trakcie pobytu w bibliotece, rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.

Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Nasi mali goście wysłuchali opowiadania Iwony Pietrzak-Płachty pt. “Wypożyczalnia skrzydeł”. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale i z zakładką do książki, wykonaną własnoręcznie.

Możliwość komentowania Żabki została wyłączona