Ferie w Ustroniu Morskim i Rusowie

Chociaż bez śniegu, tegoroczne ferie zimowe zaliczyć należy do udanych. W naszej gminie, na wszystkie dzieci czekała moc atrakcji i żadne dziecko nie musiało się nudzić.

Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury starały się jak najbadziej umilić najmłodszym dni wolne od nauki.

Dzieci miały możliwość obejrzeć przedstawienia teatralne, teatrzyk kukiełkowy, mogły uczestniczyć w animacjach i zabawach. Z uwagą słuchały również historii o ” Leśnych Głupkach” a następnie robiły ilustracje do przeczytanej książi. Największą popularnością cieszyły się zajęcia plastyczne – dzieci kreatywnie w nich uczestniczyły.

Także w Bibliotece Publicznej w Rusowie i na świetlicy dla młodszych dzieci, ferie przebiegły pracowicie i bardzo radośnie.
Odbyło się np. spotkanie z panem Grzegorzem Sienkiewiczem, który pokazywał dzieciom jak wydobyć ciekawą muzykę z gitary.
Nie zabrakło też małego co nieco dla łasuchów – dzieci samodzielnie robiły tosty .
Były tańce, zabawy w “olejankę” i “stary niedzwiedż mocno śpi”. Dzieci malowały farbami kolorowe motyle, rysowały ulubioną bajkę . Młodsze dzieci z uwagą słuchały wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Codziennie odbywał się seans bajkowy – dzieci obejrzały m.in Pszczółkę Maję, Krecika, Bolka i Lolka, Sąsiadów i Tabalugę.
 Przez dwa tygodnie żadne dziecko w Ustroniu Morskim nie zaznało nudy.

Możliwość komentowania Ferie w Ustroniu Morskim i Rusowie została wyłączona