Historia

Halina Grajek

1 kwietnia 1981 roku kierownikiem Ustrońskiej Książnicy została Halina Grajek, która wcześniej pracowała w bibliotece w Kołobrzegu jako kierownik Działu Udostępniania Zbiorów. Pracę w Ustroniu rozpoczęła od gruntownych porządków w księgozbiorze, usuwając książki zaczytane i nieaktualne.

Pod koniec 1984 roku biblioteka uruchomiła działalność filii w Rusowie. Od 1990 roku, kiedy utrzymanie biblioteki przeszło na samorząd gminny, dzięki dużemu zaangażowaniu Pani Haliny Grajek, księgozbiór biblioteki systematycznie rósł ilościowo i jakościowo.

W 1991 roku biblioteka została przeniesiona do nowego budynku Domu Kultury przy ulicy Nadbrzeżnej 20, co znacznie poprawiło jej funkcjonowanie. W 1993 roku do biblioteki zakupiono pierwszy komputer, a od 1995 roku zaczęto katalogować księgozbiór cyfrowo.

18 stycznia 2013 roku mieszkańcy Ustronia, a przede wszystkim czytelnicy biblioteki, zorganizowali pożegnalny benefis, żeby podziękować Pani Halinie Grajek za długoletnią i profesjonalną pracę. Mieszkańcy chcieli w ten sposób wyrazić wdzięczność Pani Halinie za uczynność, otwartość na potrzeby czytelników, fachowość i życzliwość. Podczas przeszło trzydziestoletniej pracy na rzecz ustrońskiej społeczności dała się poznać jako osoba zawsze pomocna, świetnie doradzająca i bardzo kompetentna.

Możliwość komentowania Halina Grajek została wyłączona
Skip to content