^Powrót na górę

Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie

Ankieta

Księgozbiór biblioteczny

Wydarzenia

Pogoda w Ustroniu Morskim

  • 03 Sty 2019

    Breezy 1°C 0°C

  • 04 Sty 2019

    Cloudy 5°C -1°C

Finał akcji Zaczytani

Kochani, dzięki Waszej pomocy udało nam się dzisiaj uszczęśliwić małych pacjentów  Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu. Z samego rana odwiedziłyśmy dzieci i przekazałyśmy im podarowane przez Was - naszych czytelników - książeczki. Radości było co niemiara - dzieci cieszyły się z lektur, a my z tego, że mogłyśmy je obdarować w tym szczególnym dniu Mikołajek. W imieniu małych pacjentów dziękujemy wszystkim, którzy podarowali blisko dwieście książeczek.

zacz1
zacz2
zacz3
zacz4
zacz5
zacz6
1/6 
start stop bwd fwd

Wieczorek poetycki - c.d.

W czwartek spędziliśmy niepowtarzalny wieczór, pełen poezji. 14 listopada gościem naszej biblioteki byli członkowie Stowarzyszenia Kołobrzeskich Poetów oraz miłośnicy poezji, nasi czytelnicy. W nastrojowym blasku świec, przy filiżance kawy poeci czytali wybrane wiersze. Dodatkową atrakcją była obecność Edwarda Maltazara – naszego lokalnego artysty malarza, który zaprezentował swoje dzieło- kopie ...obrazu Rafaela " Przemienienie Pańskie". W trakcie spotkania pan Edward przedstawił nam się trochę bliżej, opowiadał również o okolicznościach, w których powstawał obraz, o tym co go inspiruje. Mimo listopadowej słoty ten jesienny wieczór okazał się bardzo ciepły, a to dzięki niezwykle sympatycznym gościom i pięknej poezji.

Wieczorek poetycki

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników poezji na jesienny wieczorek poetycki. Spotykamy się jutro - 14 listopada 2013 r. o godzinie 17:30 w czytelni naszej biblioteki. 
Do zobaczenia

Akcja "ZACZYTANI"

Przeczytałeś ciekawą książkę? Podaj ją dalej. 
Twoje dzieci wyrosły z bajek? Może sprawisz nimi radość dzieciom przebywającym w szpitalu?
Szkoda, by książki kurzyły się na półkach nieczytane. Podzielcie się nimi z innymi.
Nie czytasz książek, bo są za drogie? A może dlatego, że brakuje Ci na nie miejsca na półkach?
Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie przyłącza się do zainicjowanej przez Dzień Dobry TVN akcji "Czytam i podaję dalej". 
Jeśli posiadacie książki, które przeczytaliście, do których już nie powrócicie i którymi chcielibyście się podzielić z innymi, to przynieście je do nas. Niech nie kurzą się na regałach, jeśli mogą zyskać drugie życie i cieszyć kolejnych czytelników. 
Przyjmiemy każdy rodzaj literatury - od pięknej po podróżniczą.
Szczególnie prosimy o książeczki dziecięce, bajki, które w Mikołajki, tak jak w ubiegłym roku zawieziemy małym pacjentom Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu. 
 

Tydzień Zakazanych Książek

Tydzień Zakazanych Książek (Banned Books Week) wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa. 
Chcemy, aby Tydzień Zakazanych Książek był nie tylko akcją uświadamiającą, ale żeby był okazją do zainteresowania ciekawymi przypadkami z historii literatury, zachęcił do czytania, także książek, którym przypięto łatkę niepoprawności politycznej, obyczajowej etc.

Czym skuteczniej zaintrygujemy czytelnika niż aurą tajemniczości, skandalu i etykietką zakazanego owocu?

  

Copyright © 2013. Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie  Rights Reserved.