^Powrót na górę

Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie

Ankieta

Księgozbiór biblioteczny

Wydarzenia

Pogoda w Ustroniu Morskim

  • 03 Sty 2019

    Breezy 1°C 0°C

  • 04 Sty 2019

    Cloudy 5°C -1°C

Linki

bip

Wieczór pełen emocji.

W piątek 11 grudnia, w sali widowiskowej GOK-u odbyła się promocja książki Beaty Mieczkowskiej- Miśtak pt. "Smaczny Kołobrzeg - Kuchnie rejonu kołobrzeskiego". 
Autorka opowiedziała ciekawą historię powstawania książki, przedstawiła również jednego z bohaterów tej "kulinarnej podróży"- kucharza hotelu Lambert, Pana Wiesław Ogrodowskiego.
Piątkowe spotkanie miało dodatkowy, bardzo sympatyczny akcent. W uznaniu zasług w rozwoju Pomorza Zachodniego, Srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego otrzymała Pani Barbara Sobczyk - Ruchniewicz. 
Po oficjalnej części przyszła pora na słodki poczęstunek, można było również nabyć książkę i porozmawiać z Jej autorką.
Wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w tym sympatycznym wieczorze informujemy, że w bibliotece istnieje możliwość zakupienia książki " Smaczny Kołobrzeg". Polecamy.

Atrakcyjny weekend

Przed nami dni pełne emocji i dobrej zabawy.
Jak w każdy czwartek zapraszamy do wspólnego grania w planszówki. Od dziś spotykamy się w bibliotece o 15:30. Przyłącz się do nas- gwarantujemy, że nie będzie to stracony czas. 

Jutro zapraszamy wszystkich miłośników dobrej kuchni na promocje książki "Smaczny Kołobrzeg". O godz.18:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury będzie okazja do spotkania się z autorką publikacji- Beatą Mieczkowską- Miśtak oraz do kupienia tej wyjątkowej książki kucharskiej.
W sobotę, 12 grudnia w świąteczny nastrój wprowadzą nas wyjątkowi aktorzy - pracownicy GOK-u, Biblioteki oraz Przyjaciele.
Serdecznie zapraszamy na premierę spektaklu pt. "Moc prezentów". 
Uchylimy rąbka tajemnicy i zdradzimy, ze budynek Domu Kultury opanowały elfy, diabły i inne bajkowe postacie. :)

 

 

Link do Przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę.

W czwartek, 26 listopada, w Bibliotece Publicznej Gminy Ustronie Morskie odbyły się interaktywne warsztaty z kodowania w edytorze Scratch z wykorzystaniem robotów Finch. 
Spotkania, w których wzięli udział uczniowie dwóch pierwszych klas z Gimnazjum w naszej miejscowości, poprowadził profesjonalista, Pan Krzysztof Arciszewski.
Zajęcia zorganizowano w ramach projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, do którego udziału w województwie zachodniopomorskim zakwalifikowały się tylko trzy instytucje, w tym nasza Biblioteka. :)
Podczas zajęć młodzież dowiedziała się czym jest kodowanie i jaka z nim wiąże się przyszłość, przy wsparciu prowadzącego zajęcia tworzyła aplikację do sterowania robotami. Podsumowaniem zdobytej wiedzy i umiejętności były wyścigi w labiryncie własnoręcznie zaprogramowanymi robotami Finch.
  Do udziału w projekcie zakwalifikowanych zostało 109 instytucji spośród 239 zgłoszeń.
 
     

Kącik Gracza

Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie zaprasza wszystkich miłośników dobrej i wartościowej rozrywki. 
Emotikon smil

Juz w tym tygodniu rusza kąciki gracza gier planszowych. 
W każdy czwartek od godziny 16:00 zapewniamy świetną zabawę w miłym gronie, połączoną ze zdrową rywalizacją.
„Planszówki" uczą zachowań fair play, zabawy z innymi, pracy w grupie, wspomagają logiczne myślenie, pamięć, analizę wzrokową, spostrzegawczość, koncentrację, refleks, kreatywność, wyobraźnię. Nie wymagają one źródła zasilania, Internetu, czy też dostępu do komputera. Gry planszowe pozytywnie wpływają na nasz umysł, rozwijają i pogłębiają pamięć oraz koncentrację. Są świetną odskocznią od świata pełnego komputerów i telewizji.

Na gry planszowe nigdy nie jest za późno, przyjdź do biblioteki i przekonaj się, jak wciąga planszowy świat!

 

Copyright © 2020. Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie  Rights Reserved.