“Nie oceniaj książki po okładce”

Nie oceniaj książki po okładce to dość powszechne powiedzonko, które jest dobrze znane każdemu, a szczególnie nam – książkoholikom.

Co decyduje o tym, że sięgacie na półkę biblioteczną akurat po tę, a nie po inną, leżącą obok książkę? Co ma na to większy wpływ: okładka, opis z tyłu, intrygujący tytuł czy wreszcie pozytywne recenzje?
Z okazji przypadającego w dniach 8-15 maja XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek postanowiłyśmy zaprosić naszych czytelników na “randkę w ciemno” z książką.
W tym celu kilkadziesiąt książek zostało zapakowanych w szary papier i opatrzonych opisem, ale bez podawania tytułu i nazwiska autora.
Zapraszamy do odwiedzania biblioteki.
Jednocześnie składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim bibliotekarzom z okazji ich święta. Życzymy Wam samych sympatycznych czytelników oraz nieograniczonego budżetu na zakup książek.

Możliwość komentowania “Nie oceniaj książki po okładce” została wyłączona