Aktualności,  Nowości,  NPRCz,  Wydarzenia

Spacer edukacyjny z Magdaleną Majcher.

W miniona sobotę, 7 maja 2022, wybraliśmy się z autorką sagi nadmorskiej na spacer edukacyjny. Magdalena Majcher oprowadziła nas po ważnych miejscach dla niej i bohaterek jej powieści oraz pierwszych osadników i ich dzieci, którzy opowiadali swoją historie przybycia do Ustronia Morskiego.

Saga nadmorska to wielopokoleniowa, pasjonująca saga o rodzinie, która po wojennej zawierusze odnalazła swoje miejsce na ziemi w Ustroniu Morskim.

  • “Obcy powiew wiatru” Marcjanna Zielczyńska, która żyła na Kresach beztrosko. Kiedy zaczyna się wojna, wszystko się zmienia. Świat, który znała i kochała, przestaje istnieć. Dziewczyna musi opuścić swoje rodzinne strony i wyruszyć w podróż w nieznane, aby odnaleźć nowy dom. Po drodze wydarza się tragedia, która wpłynie na całe jej życie. Osiada w Ustroniu Morskim.
  • “Zimny kolor nieba” Gabriela, córka Marcjanny, Kresy zna tylko z nostalgicznych opowieści matki i babki. Nie tęskni za tym, co utracone, bo jej dom jest na Pomorzu. Brakuje jej jednak ojca, o którym matka nie chciała nawet rozmawiać. Kiedy poznaje prawdę, nie chce mieć nic wspólnego ze swoją rodziną. Wiąże się z mężczyzną, który zmienia jej życie w piekło. Każdy kolejny dzień przepełniony jest strachem i niepewnością. Gabriela nie traci jednak nadziei, że jej życie się zmieni.
  • “Znany szum morza” Jagoda pragnie przełamać koło międzypokoleniowych kłamstw. Spędzając całe dnie na rozmowach z babką, stara się zrozumieć zawikłaną historię rodziny. Wiedziona przekonaniem, że los można odwrócić, stawia wszystko na jedną kartę. Tworzy wyjątkowe miejsce, które przyciąga kobiety takie jak ona – samotne matki niepełnosprawnych dzieci.
Możliwość komentowania Spacer edukacyjny z Magdaleną Majcher. została wyłączona
Skip to content