Aktualności,  Wydarzenia

75 lat Biblioteki Publicznej Gminy Ustronie Morskie

Rok 2021 jest dla naszej instytucji rokiem szczególnym, gdyż w nim przypada Jubileusz 75-lecia Biblioteki Publicznej Gminy Ustronie Morskie, której istnienie i tradycja sięgają roku 1946. Nasza biblioteka ma bogata tradycję, swój klimat i przede wszystkim połączyła kilka pokoleń ludzi – pracowników oraz naszych wiernych czytelników, którzy przychodzą do nas od najmłodszych lat swojego życia. Siedemdziesiąt pięć lat to mnóstwo historii, osób i wydarzeń. Przez ten okres biblioteka zmieniała nazwy i lokalizacje. Wszystkie te działania miały wpływ na to, jak nasza biblioteka wygląda dzisiaj. Z okazji 75-lecia naszej Biblioteki, pragniemy przybliżyć Państwu nieco informacji dotyczących jej historii. Już od jutra zapraszamy Państwa do odbycia podróży w przeszłość Ustrońskiej Książnicy.

Możliwość komentowania 75 lat Biblioteki Publicznej Gminy Ustronie Morskie została wyłączona