Gromadzka Biblioteka Publiczna w Ustroniu Morskim

1 grudnia 1957 roku kierownikiem Gromadzkiej Biblioteki Publicznej w Ustroniu Morskim został Ludwik Bujewicz, który z pomocą żony Róży prowadził Bibliotekę do momentu przejścia na emeryturę 1 stycznia 1976 roku. Funkcję kierownika przejęła wtedy pani Róża i pełniła ją do 1981 roku, zaś pan Ludwik kontynuował pracę bibliotekarza na pół etatu.

W czasach, kiedy w ustrońskiej książnicy pracowali państwo Bujewicz, biblioteka przyciągała czytelników nie tylko ciekawym księgozbiorem, ale także niepowtarzalnym klimatem. Obok książek znajdowały się gabloty ze skamielinami, muszlami, bursztynami i spreparowanymi rybami oraz mnóstwo kwiatów.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z naszego archiwum.

Możliwość komentowania Gromadzka Biblioteka Publiczna w Ustroniu Morskim została wyłączona