Aktualności,  Nowości,  NPRCz,  Wydarzenia

Spacer edukacyjny z Magdaleną Majcher

7 maja 2022 Magdalena Majcher, ustrońskie bibliotekarki i zaprzyjaźnieni czytelnicy wybrali się na spacer edukacyjny śladami bohaterów “Sagi nadmorskiej”.

“Po drugiej wojnie światowej, do Ustronia Morskiego trafili przesiedleńcy z Kresów i to oni zaczęli pisać kolejny etap tamtejszej historii. To ze wspomnień ich i kolejnych pokoleń utkana jest opowieść o nadmorskim miasteczku, w którym zakochała się także Magdalena Majcher – pisarka”.

Na stronie Polskie Radio Koszalin jest już dostępna relacja ze spaceru śladami bohaterów “Sagi nadmorskiej”. W reportażu “Historie utkane ze wspomnień” Katarzyny Kużel wykorzystano również wspomnienia pierwszych ustroniaków zebrane w ramach projektu “A pamiętasz babciu, a pamiętasz dziadku”. Zapraszam do wysłuchania!

Narodowe Centrum Kultury

@Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego