Nowości,  NPRCz,  Uncategorized,  Wydarzenia

Ustroński Larp

Nasz partner z Blisko, Stowarzyszenie Sympatyków Gier Fabularnych i Planszowych 2K6 napisał scenariusz wraz z grupą młodzieży z SP im. Marii Konopnickiej Ustronie Morskie grę Ustroński Larp.

W miniony piątek, 13 maja 2022 gościliśmy w bibliotece uczniów oraz osoby zaprzyjaźnione z naszą biblioteką, które miały okazję rozegrać wspólnie LARP-a. Gra przewidziana była na 30 osób. Był to tzw. chamber larp, czyli akcja działa się w jednym miejscu i była przeznaczona dla poczatkujących graczy. Był to larp kryminalny z elementami walki dobra ze złem. W grze staramy się kłaść nacisk na relacje międzyludzkie oraz konflikty interesów między dobrem wspólnym a indywidualnym.

Bawiliśmy się świetnie!

Bibliotekarze planują organizować kolejne spotkania larpowe. Wszystkich, którzy są zainteresowani taką formą rozrywki zapraszamy po więcej informacji do biblioteki. Dla niewtajemniczonych: LARP to rodzaj gry opartej na improwizacji teatralnej, podczas której uczestnicy odgrywając role wspólnie tworzą i przeżywają opowieść. Zachęcamy do udziału w zabawie także tych, którzy chcieliby zagrać po raz pierwszy

“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025”.

Narodowe Centrum Kultury

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

SP im. Marii Konopnickiej Ustronie Morski

Stowarzyszenie Sympatyków Gier Fabularnych i Planszowych 2K6

Możliwość komentowania Ustroński Larp została wyłączona
Skip to content