Aktualności,  NPRCz

Warsztaty ekologiczne z książką. Dzień pierwszy.

Za nami pierwszy dzień WARSZTATÓW EKOLOGICZNYCH Z KSIĄŻKĄ – „Myślę, więc nie śmiecę”.

W ostatnich latach o zmianach klimatu mówi się jako o jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego świata – dlatego sobotnie warsztaty miały na celu podniesienie świadomości ekologicznej. Rozdaliśmy uczestnikom fragmenty książek Stanisława Łubieńskiego “Książka o śmieciach”. Każda osoba oprócz ogólnej rozmowy, ma doczytać fragment i spróbować wewnętrznie przeanalizować, co tak naprawdę dzieje się z naszą planetą w perspektywie dbania o ekologię.

Następnie przeszliśmy na plażę i wspólnie sprzątaliśmy plażę i tereny przybrzeżne. Wróciliśmy mocno zmarznięci, więc z przyjemnością wypiliśmy kakao i zjedliśmy słodką bułeczkę. Porozmawialiśmy na temat fragmentów książki, większość opowiedziała o swoich refleksjach na temat środowiska. Specjalista poprowadził warsztaty związane z umiejętnym postępowaniem z posegregowanymi rzeczami i ewentualnym ponownym zastosowaniem.

W naszej bibliotece znajduje się wiele pozycji o tematyce ekologicznej, w tym sporo jest przeznaczonych dla dzieci. Ideą warsztatów jest zainicjowanie nowych działań kulturalnych, które przyczynią się do zaangażowania mieszkańców naszej gminy w tworzenie kultury, a także wzmocnią zaangażowanie naszej biblioteki w życie ustrońskiej społeczności.

“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025”.

Narodowe Centrum Kultury

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Możliwość komentowania Warsztaty ekologiczne z książką. Dzień pierwszy. została wyłączona