Aktualności,  NPRCz

Warsztaty ekologiczne z książką. Dzień drugi.

Podczas Warsztatów ekologicznych z książką, w drugim dniu przeprowadzona została prelekcja na plaży “Jak przygotować się do morsowania”? Pierwszy krok w lodowatej wodzie budzi strach, jest to ogromny stres dla organizmu. Z różnych źródeł wiemy, że jest wielu chętnych na rozpoczęcie morsowania, lecz ze względu na wewnętrzny strach boją się popełnić pierwszy krok. Dlatego Fundacja Pływamy i Ratujemy, która wygrała w Konkursie na Inicjatywy Oddolne wspólnie z Biblioteką, przybliżyła “morsowanie od kuchni”. Najpierw została przeprowadzona rozgrzewka dla wszystkich chętnych na pierwszy kontakt z zimnym Bałtykiem.

Po powrocie do budynku Biblioteki, na galerii wypiliśmy ciepłe kakao oraz zjedliśmy kiełbaski z grilla, ciasto.

Każdy uczestnik otrzymał “Poradnik Morsa”, aby samodzielnie móc zapoznać się szczegółowo z zadaniami przystąpienia do morsowania. Wszyscy otrzymali dyplom uczestnictwa udziału w warsztatach.

Zdjęcia zostały zrobione przez Andrzeja Stasiukiewicza, a wszystkie będzie można obejrzeć w listopadzie na koniec programu Blisko.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025″.

Narodowe Centrum Kultury

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Możliwość komentowania Warsztaty ekologiczne z książką. Dzień drugi. została wyłączona
Skip to content